Pomidory pelati San Marzano DOP Strianese 2,5kg

Pomidory San Marzano to wyjątkowa i delikatna, gruntowa odmiana pomidorów, rosnących w Kampanii, u stóp Wezuwiusza,
gdyż wymaga specjalnej gleby pochodzenia wulkanicznego. Charakteryzuje się rzadko spotykanym, wydłużonym
kształtem i intensywnym czerwonym kolorem. Pomidory te mają wyjątkowo mało pestek, przez co ich miąższ jest jędrny i zbity.
Twarda skórka jest przed obróbką obowiązkowo obierana. Posiadają niezwykle trwały aromat, który utrzymuje się przez bardzo długi czas, nawet po przetworzeniu. Wielu szefów kuchni uważa je za najlepszą odmianę pomidorów na świecie. Same w sobie są tak doskonałe, że do przyrządzenia sosu do pizzy neapolitańskiej dodaje się jedynie odrobinę soli. Pomidory San Marzano DOP to król wśród pomidorów. Nazwa odmiany pochodzi od nazwy miasta San Marzano sul Sarno, leżącego w regionie Kampania, w połowie drogi między Salerno i Neapolem. Według zapisów historycznych, odmiana San Marzano pojawiła się na terenie Włoch w roku 1770
kiedy to wicekról Peru podarował nasiona tych pomidorów ówczesnemu królowi Neapolu. Zasiane na obszarze obecnego
miasta San Marzano sul Sarno, na żyznych terenach wulkanicznych Wezuwiusza, w ciepłym łagodnym klimacie nadmorskim, znalazły znakomite warunki do rozwoju. Dodatkową ich zaletą jest fakt, iż podczas obróbki przemysłowej nie rozpadają się i zachowują swój kształt. Powstają z nich doskonałe pelati o najwyższej jakości i niezrównanym smaku.

Uwaga!

Mille Sapori Plus IF&B zmienił godzinę otwarcia.
Sprawdź zaktualizowany harmonogram w dziale kontakt